fbpx
+48 52 320 06 88 kontakt@cstcoaching.pl
CST Coaching

Czujesz, że zagubiłeś swoją drogę w życiu prywatnym? Nie wiesz, jak sobie poradzisz na nowym stanowisku menadżerskim? Brakuje Ci pomocy w wyborze przyszłej ścieżki kariery? A może czujesz, że nie potrafisz wykorzystać w pełni swojego potencjału? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy warto skorzystać z coachingu, nie jest sprawą prostą. Każdy klient ma bowiem inne potrzeby, jest na innym etapie rozwoju, cechuje się innym ukrytym potencjałem. Bez wątpienia jednak można stwierdzić, że warto z sesji skorzystać wtedy, kiedy czujesz, że potrzebna Ci jest zmiana (w życiu zawodowym lub prywatnym), nawet jeśli sam dobrze nie wiesz jaka.

Sesje coachingowe – czy to coś dla mnie?

Coach pomoże Ci w odpowiedni sposób nie tylko wtedy, kiedy potrzebujesz zmiany. O profesjonalnym wsparciu warto pomyśleć także w sytuacji chęci zrealizowania posiadanych planów oraz marzeń czy osiągnięcia określonego celu, gdy czujesz, że coś blokuje lub przeszkadza Ci w tym procesie. Chcesz rozwinąć własny biznes, ale nie wiesz nawet, od czego zacząć? A może zależy Ci na lepszych efektach osiąganych przez Twoje przedsiębiorstwo lub zespół? W takich sytuacjach sesje również będą dobrym pomysłem, zapewnią Ci bowiem nie tylko towarzystwo w trakcie drogi (w dążeniu do celów), ale również podniesienie efektywności osobistej czy pozyskanie wsparcia w formie pomocy psychologicznej w perspektywie rozwojowej.

Do kogo zgłosić się na sesje?

Decydując się na skorzystanie z tej formy wspierania rozwoju, warto dokładnie przemyśleć decyzję dotyczącą wyboru osoby, która będzie Cię prowadzić w trakcie sesji. Profesjonalny coach posiada odpowiednie wykształcenie – co najmniej 150 godzin nauki własnej oraz ukończone programy, szkolenia, kursy czy studia podyplomowe w tym obszarze. Najlepiej zdecydować się na osobę, która uzyskała akredytację Izby Coachingu – ten podmiot określa standardy, jakie w naszym kraju należy spełniać. Można również rozpatrywać akredytowanych coachów w International Coaching Federation na poziomie PCC lub European Mentoring & Coaching Council na poziomie Senior Practitioner. Akredytacja to potwierdzenie posługiwaniem się kompetencjami, praktyka profesjonalnego coacha oraz rozwój akredytowanej osoby, a współpraca z profesjonalistą stanowi najlepszy sposób, by osiągnąć oczekiwane efekty.

Co więcej, coaching powinien być również odpowiednio dobrany do potrzeb klienta oraz jego zasobności. Można wymienić wiele rodzajów, m.in. menadżerski, kariery, biznesowy, kryzysowy i inne, w ramach których dąży się do osiągnięcia odmiennych celów. Każdorazowo cele określa klient coachingu (coachee) lub klient w porozumieniu sponsorem i to do nich powinien zostać dopasowany sposób pracy w trakcie sesji.

Więcej o coachingu menadżerskim COACHING MENADŻERSKI