fbpx
+48 691 213 623 kontakt@cstcoaching.pl

Coaching menegerski online, coach Bydgoszcz Anita Orzechowska

Czym jest ta forma wsparcia? 

Coaching menegerski koncentruje się na wsparciu w rozwoju potencjału menedżera. Często zdarza się, że menedżerowie znajdują się w trudnej dla siebie sytuacji i można zauważyć obniżoną efektywność działania menedżera. W efekcie coachingu menedżer może uzyskać łatwość w delegowaniu zadań, przeprowadzaniu rozmów rocznych, realizacji celów . Coaching menedżerski rozwija w pracy menedżera łatwość w podejmowaniu działań, które wcześniej mogły sprawiać trudność. Często menedżerowie zmuszeni są do obcięcia premii,  zwolnienia pracowników, przeprowadzenia trudnych rozmów dyscyplinujących. Proces coachingu osobistego ma sprawić, że trudne i niewygodne dla człowieka zadania lider może przeprowadzić w zrównoważony i ekologiczny sposób dla wszystkich ze stron. Dzięki coachingowi menedżerowie mogą wypracować osobisty styl zarządzania, który wprowadzi w zespole i organizacji zaufanie i dobrostan. Proces rozwoju umiejętności podczas sesji coachingu indywidualnego może u menedżera rozwinąć coachingowy styl zarządzania. Możliwość stosowania coachingowego stylu ułatwia liderom poszczególne etapy rozwoju pracownika Program coachingu menedżerskiego może zawierać narzędzia coachingowe, które sprawią, że uczestnik będzie miał łatwość w udzieleniu informacji zwrotnej, motywowaniu, angażowaniu, docenianiu, ustalenia celów operacyjnych pracowników zgodnych z celami strategicznymi organizacji.

Czego potrzebują klienci Coaching menegerski?

Klienci coachingu menedżerskiego mimo, iż posiadają wiedzę w zakresie wymienionych wyżej obszarów, mają poczucie, że coś ich blokuje i sprawia, że odczuwają stres, presję, nie potrafią pójść na przód. Czasami związane jest to brakiem umiejętności praktycznych a czasami z przekonaniem, że coś pójdzie nie tak. Dlatego w pracy coacha ta ważne jest ukierunkowanie procesu na rozwój umiejętności menedżerskich uczestnika. Indywidualny coaching menedżerski to rozwój zawodowy, wzmocnienie, zmiana ograniczających przekonań w wzmacniające, budowanie energii mentalnej, budowanie postawy asertywnej, zmiana i ugruntowanie tożsamości lidera. Podczas wielosesyjnych spotkań menedżer może skupić się na rozwoju własnych kompetencji w zakresie rozwoju umiejętności pracowników czy efektywnym zarządzaniu zespołem. Coaching menedżerski pomoże nie tylko w wzmocnieniu lidera w jego osobistej efektywności ale również w procesie rozwoju pracowników. Długoterminowe cele coachingu dają wymierne efekty samemu menedżerowi, jego zespołowi oraz organizacji. Dzięki procesowi coachingu możemy zaobserwować ogólny wzrost potencjału, coaching ułatwia menedżerom wzrastanie, a dzięki sesjom coachingowym klient pozostaje w równowadze, dobrostanie, wellbeing. Coaching menedżerski zapewnia wzrost potencjału, zrównoważony rozwój, zwiększenie obrotów firmy i warunki do powstania środowiska pracy sprzyjającemu pracownikom. W ramach roli coacha wchodzi kierowaniem procesem coachingu w taki sposób, aby sesje były wartościowe i uczące menedżerów coachingu, jego zrozumienie i skorzystanie w największym stopniu. Są różne rodzaje coachingu dla kadry wyższego rzędu przeznaczony jest executive coaching.

Profesjonalny coaching menedżerski to wsparcie w obszarze:

 • zarządzania sobą, zespołem, projektem,
 • zarządzania organizacją w przypadku menadżerów mikro i małych firm,
 • postawy asertywnej,
 • budowania poczucia własnej wartości,
 • budowania pewności siebie,
 • rozwoju kompetencji,
 • komunikacji interpersonalnej,
 • inne ustalane indywidualnie z klientem w zakresie działań coaching przez internet.
Proces rozwoju, jaki zachodzić w kliencie w towarzystwie coacha, można ująć w większe ramy poprzez ustalenie celu procesowego. To podczas konsultacji indywidualnej lub w trakcie audytu diagnozy potrzeb ustalane są kierunki jakimi ma zająć się coach. 

Proces Coachingu mentoringu menedżerskiego online

DLA KOGO?

 1. Właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw.
 2. Menadżerów, kadry zarządzającej mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.
 3. Menadżerów średniego i niższego rzędu dużych firm.
 4. Menadżerów i pracowników działów HR.

 

Celem Coachingu menadżerskiego

Wsparcie w opracowaniu planu rozwoju, wdrożenia rozwiązań dla bardziej efektywnego działania organizacji, działu, zespołu (do uzgodnienia przed rozpoczęciem procesu).

Możesz skorzystać z Naszej propozycji obszarów pracy lub zaproponować własne potrzeby na zajęcia coachingu menedżerskiego

Jak stosowania coachingu pomaga klientom?

Uczestnicy coachingu menedżerskiego w zależności od tematu, zakresu, potrzeb, rodzaju celu (transakcyjny, transformacyjny) mogą w swojej pracy wykorzystać wszelkie wypracowane narzędzia, ćwiczenia, modele podnosząc poziom umiejętności menedżerskich. Co daje coaching menedżerski? Proces coachingu indywidualnego pozwala na:

 1. Opracowanie planu działania w zakresie własnego rozwoju w kontekście pozyskania niezbędnej wiedzy i umiejętności do dalszego rozwoju zespołu, działu, rozwoju organizacji.
 2. Przygotowanie planów rozwoju lub wdrożenia planów strategicznych w działania operacyjne.
 3. Wzmocnienie osobistej efektywności w pracy w zmiennym środowisku opatrzonym sytuacjami kryzysowymi i stresem.
 4. Redukcja stresu, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, zapobieganie konfliktom, zrozumienie mechanizmów delegowania zadań.
 5. Prowadzenie rozmów z pracownikami w schemacie rozmów coachingowych pozwalających na skuteczną komunikację oraz wzbudzenie zaangażowania i motywacji u pracowników w kontekście rozwoju pracowników.

Kto może zlecić sesję, proces?

Ty sam lub na zlecenie przedsiębiorstwa, firmy, menadżera, właściciela, organizacji samorządowej, NGO.

Program ramowy sesji coachingowych na skuteczny proces coachingowy

 1. Ocena sytuacji, identyfikacja obszarów do rozwoju, doprecyzowanie celu procesowego.
 2. Definiowanie zasobów, źródeł sytuacji kryzysowych.
 3. Kształtowanie odpowiedzialności lidera, praca na wartościach i przekonaniach.
 4. Wyznaczanie ról i zadań adekwatnych do przyjętego planu wdrożenia, dopasowanych do kluczowych kompetencji podległych pracowników i posiadanych przez nich zasobów.
 5. Poszukiwanie alternatywnych rozwiązań do minimalizowania wpływu sytuacji kryzysowych na osiągnięcie zakładanych celów w przypadku ich wystąpienia.
 6. Ustalenie harmonogramu i wdrażanie planu działań.

Na jedną sesję możesz wybrać jedną z powyższych propozycji lub zaproponować własne tematy.

LOGISTYKA:

 1. COACHING MENEDŻERSKI online – to usługa zdalna​
 2. W przypadku świadczenia usługi stacjonarnie możliwe jest to na terenie Bydgoszczy w biurze klienta lub biurze naszej firmy ul. Ogińskiego 16 pokój 609.
 3. W przypadku świadczenia usługi stacjonarnie w innym miejscu niż biuro CST Anita Orzechowska lub poza Bydgoszczą dochodzą koszty dojazdu, noclegu, inne.
 4. Czas sesji – do 60 minut,
 5. TERMIN ROZPOCZĘCIA: W dowolnym momencie możesz wykupić usługę i umówić się na konsultacje a następnie wybrać termin pierwszej sesji.
 6. Przed zamówieniem lub po wybierz termin korzystając z kalendarza TERMINARZ KONSULTACJI WSTĘPNEJ

Po wybraniu terminu sprawdź skrzynkę mailową. Powinien przyjść mail z informacjami:

 • potwierdzający wybrany przez Ciebie dostępny termin,
 • link do pokoju ZOOM,
 • instrukcja obsługi systemu do pracy zdalnej ZOOM.

Jeżeli korzystałaś/eś wczoraj z ZOOM, właściwie w wybranym terminie tylko kliknij w link, przyjdą jeszcze dwa przypomnienia na mail. Jeżeli z ZOOM korzystałaś/eś 3 miesiące temu, dawniej, w ogóle – przeczytaj instrukcję, w razie trudności są w niej dalsze wskazówki co do technicznych spraw. Przygotuj sobie coś do pisania papier, długopis, wodę do picia, chusteczki. Znajdź miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał, chyba, że opiekujesz się małym dzieckiem, chorą/starszą osobą i nie masz ich z kim zostawić, to jest w porządku, że będą te osoby w tle. cool O resztę możesz nie dbać! Konsultanta nie interesuje co jest w tle, Ty jesteś najważniejsza/y/. laughing

Przebieg usługi

PRZED WŁAŚCIWĄ SESJĄ COACHINGOWĄ OTRZYMASZ:

 1. Informacje dotyczące zakresu i formy prowadzonych sesji.
 2. Informacje czym jest sesja coachingowa , czym różni się od innych form wsparcia: szkolenia, psychoterapii, poradnictwa psychologicznego, doradztwa oraz jaka jest istota, funkcja i przebieg.
 3. Rozmowę wstępną podczas której, osoba prowadząca i klient będą mogli scharakteryzować właściwą formę i rodzaj pracy oraz możliwości współpracy.
 4. Informacje jeżeli zakres tematyczny, obszar, nie będą wpisywały się w zakres usługi, osoba prowadząca poinformuje klienta o innych możliwościach.
 5. Dokumenty, np. Kontrakt, Warunki Ogólne, Warunki Szczególne, jako istotne elementy bezpiecznej pracy dla prowadzącego i jego klienta.

Co otrzymasz podczas sesji coachingowych:

 • Przyjazną atmosferę do generowania rozwiązań w kwestii dalszego postępowania w obszarze zawodowym lub/i biznesowym lub/i życia prywatnego.
 • Wrażliwość na potrzeby i oczekiwania.
 • Gwarancję najwyższej jakości prowadzonej usługi z uwzględnieniem eksperckiej wiedzy dotyczącej metod i narzędzi odpowiadających konkretnej sytuacji.
 • Jeżeli zostanie tak uzgodnione na początku w kontrakcie – pisemną informacje zwrotną.
 • Otrzymasz informacje o możliwościach dalszej pracy w wybranej sferze. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, coach może przekierować do innego specjalisty.

Przed właściwą sesją coach przedstawia warunki pracy. Klient, jezeli jest taka potrzeba otrzymuje umowę kontraktową.

W trakcie Konsultacji Wstępnej online lub w umówionym miejscu – w czasie od 15 – 30 minut omawiane są istotne sprawy dotyczące samej pracy klienta z coachem 

 • Możesz umówić się na spotkanie korzystając z terminarza.

A jeżeli odczuwasz kryzys?  

Metoda rozwoju potencjału jaką jest psychologia stosowana coaching jest przeznaczona dla osób będących w tzw. normie psychologicznej, zasobnych i sprawczych. Jeżeli odczuwasz napięcie, stres, kryzys to najpierw potrzebujesz wrócić do normy a następnie rozwijać potencjał. Dlatego zachęcamy do konsultacji przed rozpoczęciem właściwego procesu. Mamy w ofercie Coaching Kryzysowy to połączenie interwencji kryzysowej i klasycznego coachingu.

Konsultacja Kryzysowa

to Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Podczas spotkania konsultant udzieli wsparcia emocjonalnego, weryfikuje Twój stan funkcjonowania. Sprawdź czym jest Konsultacja Kryzysowa WIĘCEJ 

Zachęcamy do sprawdzenia innych Naszych usług. Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania dostosowując je do potrzeb naszych klientów. Najlepiej jesteśmy w stanie dostosować usługi dla organizacji po wykonaniu audytu, analizy potrzeb, superwizji grupowej. Wszystko po to, aby skroić ofertę szyta na miarę.

 

Anita Orzechowska akredytacja ICF, EMCC, IC, coach Bydgoszcz, coach menedżerski pomaga klientom online

Sprawdź nasze uprawnienia, referencje,

więcej informacji o Anita Orzechowska

Abyś mógł/mogła w pełni skorzystać z usług Mojej firmy coachingowe szkoleniowej przygotowałam dla Ciebie gotowe rozwiązania dostępne w sklepie CST w tym kurs coachingu
Verified by MonsterInsights