fbpx
+48 691 213 623 kontakt@cstcoaching.pl

Coaching Biznesowy online, w gabinecie Bydgoszcz lub u klienta z Anita Orzechowska

Wyobraź sobie takie sytuacje: wpadasz na genialny pomysł warty miliony. Nie wiesz jednak jak go zrealizować, od czego zacząć? Prowadzisz już firmę kilka miesięcy i nie odnosisz takich sukcesów jak byś chciał/a? Prowadzisz firmę, nieźle Ci idzie i chcesz więcej zarobić, stworzyć stanowisk pracy, zaoferować światu. To jest właśnie ten moment, skorzystaj z formy pomocy w rozowju, psychologii stosowanej i umów się na coaching biznesowy. Proces coachingu biznesowego zakłada wsparcie w obszarze prowadzenia biznesu. W Polsce wyróżniamy 4 rodzaje firm: duże zatrudniające powyżej 250 pracowników, średnie zatrudniające od 51-250 pracowników, małe zatrudniające od 11-50 prawników i mikro przedsiębiorstwa zatrudniające od 1 do 10 pracowników. Do mikroprzedsiębiorstw zaliczamy również osoby prowadzące działalność gospodarczą tzw: samozatrudnienie. Biznes coaching skierowany jest do mikroprzedsiębiorstw, ich właścicieli i menedżerów. W trakcie sesji coachowie pomagają klientom w osiąganiu celów biznesowych takich jak:

 • rozpoczęcie działalności, rozwój firmy, dywersyfikacja produktówa, 
 • identyfikację grupy docelowej, podniesienie sprzedaży, nowe rynki zbytu, 
 • ukształtowanie gotowego produktu na bazie pomysłu,
 • wzmocnienie cech przywódczych, pewności siebie, motywowania pracowników, 
 • zarządznia organizacją, zespołem. 

W ramach pracy klienta coaching biznesowy ma na celu wspierać jego działność gospodarczą. Cele coachingu określa klient, niemniej oferowany coaching biznesowy zawiera się głownie w strukturalnym i strategicznym rozwoju przedsiębiorstwa. Oprócz tego coaching biznesowy przynosi korzyści w postaci nie tylko realizacji celów biznesowych ale również w zakresie rozwoju osobistego klienta. W trakcie coachingu biznesowego klient odkrywa to czego potrzebuje jako człowiek, aby biznes, który prowadzi był dla niego satysfakcjonujący. Coaching biznesowy wspiera zatem rozpoczęcie, rozwój i prawidłowy przebieg działalności gospodarczej.

Co to jest coaching biznesowy?

Jak coaching biznesowy przebiega? To przede wszystkim coaching indywidualny, oznacza spotkania coacha jeden na jeden z klientem. Osobie, która chce rozpocząć działalność coaching biznesowy ułatwia przekucie pomysłu na rentowny biznes. Dzięki coachingowi klient ma szanse uniknąć problemów biznesowych i podjąć właściwe decyzje co do wyboru obszaru działalności. Klienci podczas coachingu biznesowego zajmują się doprecyzowaniem celów biznesowych, strategii postępowania, określenie wartości i misji firmy. Często na tym etapie wchodzi w rolę mentoring biznesowy, który pomaga klientom uzyskać gotowe rozwiązania. Coaching indywidualny z właściciela firmy na początku jej powstania daje możliwość szybszego osiągnięcia celów strategicznych bez zbędnych kosztów. Statystycznie rzecz ujmując spora cześć firm zamyka się po pierwszym najdalej drugim roku swojej działaności. Coaching biznesowy pozwala uniknąć chybionych inwestycji w nierentowne segmenty gospodarcze. Moim zdaniem coaching biznesowy chroni właściciela firmy przed utratą pieniędzy w nietrafione produkty, które nie spełniają oczekiwań konsumentów. Coaching biznesowy przeprowadzany prawidłowo zwiększa szanse na sukces przedsiębiorstwa. Kiedy firma działa już na rynku działania coachingu biznesowego dotyczą optymalizacji działań i wpływają na dalszy rozwój firmy. Coaching indywidualny dla właściciela firmy jest szansą na uczestniczenie w życiu biznesowym oraz w rozwoju kompetencji pracowników. Coaching indywidualny może być wówczas zastosowany również dla liderów mikroprzedsiębiorstwa rozwijając ich kompetencje menedżerskie związane z życiem zawodowym. Jest w coachingu biznesowym duża elastyczność co pozwala na szeroki wachlarz zastosowań coachingu biznesowego.

Co nazywamy coachingiem biznesowym?

Proces rozwoju, jaki zachodzić w kliencie w towarzystwie coacha, można ująć w większe ramy poprzez ustalenie celu procesowego. Sesja coachingu biznesowego to głownie realizacja celów klienta, coaching umożliwia osobisty rozwój potencjału własnego jak i przedsiębiorstwa. To coaching biznesowy dzięki profesjonalnej pracy coacha zaangażowaniu klienta pozwala na generowanie rozwiązań problemów biznesowych
To podczas konsultacji indywidualnej lub w trakcie audytu diagnozy potrzeb ustalane są kierunki jakimi ma zająć się coach.  Praca coacha ma w efekcie końcowym coachingu biznesowego doprowadzić klienta do osiągania celów osiągania celów.
Jeżeli nie wiesz dokładnie z jakiego rodzaju coachingu skorzystać zacznij od konsultacji lub/i diagnozy potrzeb a bardziej będzie skuteczny coaching biznesowy.
Jeżeli wiesz czego potrzebujesz wybierz odpowiednią formę wsparcia sesje coachingowe, programy rozwojowe, kursy online. 
Czym się różni coaching biznesowy od life coaching? W coachingu biznesowym szczególnie zwraca się uwagę na funkcjonowanie biznesu a obszar wsparcia właściciela firmy przez coacha skupia się na rozpoczęciu, rozwoju i wzroście działaności gospodarczej. Dla podkreślenia większego coachingu biznesowego znaczenia warto zwrócić uwagę na firmy, które z mikroprzedsiębiorstw rozwinęły się do rangi wielkich firm dzięki pracy z coachem. Zawsze przed właściwą pracą sprawdzam, czy to z czym do mnie przychodzisz jest na coaching, czy może na inną formę wsparcia.

Indywidualny Coaching biznesowy

DLA KOGO?

 1. Właściciele mikroprzedsiębiorstw, w tym samozatrudnieni.
 2. Menadżerowie strategiczni mikroprzedsiębiorstw.
 3. START-UP – osoby, które planują założenie firmy.

CEL: Wsparcie w rozwoju i rozwinięciu funkcjonowania mikrobiznesu (firmy zatrudniające od 0 do 10 pracowników).

MIERNIKI CELU:

 1. Wyznaczenie ważnych dla klienta celów. 
 2. Odnalezienie wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji. 
 3. Ustalenie i wdrażanie planu działania. 
 4. Odkrywanie i efektywne wykorzystanie osobistego potencjału klienta w kontekście rozwoju mikrobiznesu lub życia osobistego.

W czym coaching indywidualny, mentoring biznesowy pomaga klientom?

Uczestnicy coachingu biznesowego w zależności od tematu, zakresu, potrzeb, rodzaju celu (transakcyjny, transformacyjny) mogą uzyskać:

 1. Pomysł na biznes warty miliony, zależy od Ciebie.
 2. Weryfikacje możliwości minimalizacji strat w biznesie.
 3. Skonfrontujesz swoje pomysły dotyczące modelu biznesowego lub jego zmiany.
 4. Poszerzysz lub zmienisz ofertę biznesową.
 5. Zastanowisz się nad pozyskaniem nowych klientów.

Kto może zlecić sesję, proces?

Ty sam lub na zlecenie przedsiębiorstwa, firmy, menadżera, właściciela, organizacji samorządowej, NGO.

Program ramowy coaching indywidualny dla właściciela firmy

 1. Określamy cele coachingu
 2. Wykreowanie pomysłu na biznes lub nowy produkt / markę.
 3. Ustalenie wizji i długoterminowego celu strategicznego.
 4. Zdefiniowanie wartości i misji firmy.
 5. Zmapowanie działań potrzebnych w rozwoju i prowadzeniu mikrobiznesu, grupa docelowa marketing, sprzedaż.
 6. Identyfikacji kompetencji menadżerskich nabywców w prowadzeniu mikrobiznesu.
 7. Ustalenie harmonogramu i wdrażanie planu działań.

Na jedną sesję możesz wybrać jedną z powyższych propozycji lub zaproponować własne tematy.

PRZEBIEG USŁUGI…….

TERMIN ROZPOCZĘCIA:

W dowolnym momencie możesz wykupić usługę i umówić się na konsultacje a następnie wybrać termin pierwszej sesji.

W przypadku świadczenia usługi stacjonarnie w innym miejscu niż biuro firmy CST Anita Orzechowska lub poza Bydgoszczą dochodzą koszty świadczenia usługi.

A jeżeli odczuwasz kryzys?  

Metoda rozwoju potencjału jaką jest coaching jest przeznaczona dla osób będących w tzw. normie psychologicznej. Jeżli odczuwasz napiecie, stres, kryzys to najpierw potrzebujesz wrócić do normy a nastepnie rozwijać potencjał.

Konsultacja Kryzysowa a coaching biznesowy

to Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Podczas spotkania konsultant udzieli wsparcia emocjonalnego, weryfikuje Twój stan funkcjonowania. Sprawdź czym jest Konsultacja Kryzysowa WIĘCEJ

 

Anita Orzechowska, coach Bydgoszcz, coach biznesowy pomaga klientom online

Sprawdź nasze uprawnienia, kompetencje, certyfikaty

więcej informacji o Anita Orzechowska

Abyś mógł/mogła w pełni skorzystać z usług Mojej firmy szkoleniowej przygotowałam dla Ciebie gotowe rozwiązania dostępne w sklepie CST. 

Z gotowych rozwiązań mam dla ciebie poniższe propozycje. Inne rodzaje coachingu mogę dostosować do Twoich potrzeb i preferencji w miarę kompetencji osób prowadzących.

Verified by MonsterInsights