fbpx
+48 52 320 06 88 kontakt@cstcoaching.pl
CST Coaching

W ostatnim czasie otrzymałeś awans i trafiłeś na stanowisko kierownicze? Mogło się tak zdarzyć, że po pierwszej fali gratulacji, dumy z samego siebie oraz wielkiej radości przyszedł moment zastanowienia i zwątpienia, jak się odnajdziesz w nowej roli i czy na pewno sobie poradzisz. Jeśli boisz się, że zawiedziesz na nowym stanowisku albo zależy Ci na tym, by przyuczyć się do bycia jak najbardziej efektywnym liderem, skorzystaj z możliwości, jakie oferuje Ci coaching menadżerski. Dzięki profesjonalnej pomocy zewnętrznej osoby lepiej odnajdziesz się w nowej roli lub zmienisz swój sposób zarządzania, jeśli od lat pełnisz funkcję kierowniczą, a efekty Cię nie zadowalają. W czym dokładnie może Ci pomóc coaching menadżerski?

Menadżer – niezwykle ważna rola

Stanowisko kierownicze wymaga od Ciebie realizowania bardzo wymagających obowiązków. Przede wszystkim, odpowiadasz za zarządzanie zespołem oraz dbanie o rozwój firmy zgodnie z odkreślonymi z góry celami. Kłopoty w takiej roli mogą się pojawić przy wystąpieniach publicznych, które się nieuniknione, z budowaniem autorytetu (zwłaszcza gdy awansowałeś jako jedyny spośród niższego grona) czy udzielaniem wartościowej informacji zwrotnej. Można również wspomnieć o obawach związanych z podejmowaniem nowej decyzji czy wprowadzaniu zmian w sposobie funkcjonowania firmy.

Coaching menadżerski – na czym polega?

W ramach coachingu menadżerskiego obie strony współpracują ze sobą na podstawie określonych warunków w celu osiągnięcia oczekiwanego przez klienta rezultatu, który jest określany na podstawie wskazanych potrzeb. Odbywa się to dzięki wytężonej pracy nad sobą, zmianie sposobu myślenia czy działania, dokształceniu się i rozwijaniu w odpowiedni sposób. Każdorazowo coach stosuje narzędzia i metody, które są jak najbardziej dopasowane do charakteru oraz osobowości klienta, co ułatwia osiąganie określonych celów biznesowych.

Buduj swoją pozycję menadżera w firmie, korzystając ze stałego wsparcia, a odkryjesz, że efekty, które w ten sposób osiągasz, odpowiadają na wszelkie Twoje potrzeby i znacząco ułatwiają odnalezienie się w nowej roli lub pomagają odnosić większe sukcesy.

Więcej o coachingu menadżerskim COACHING MENADŻERSKI