fbpx
+48 691 213 623 kontakt@cstcoaching.pl

Postanowienia noworoczne z Heros Navigares aby wyznaczyć cele na 2023.

Z początkiem nowego roku bardzo wielu z Nas układa sobie lista postanowień noworocznych. Taka coroczna tradycja. Na koniec roku mówisz sobie w nowym roku zacznę biegać, jeść marchewkę i zieleniznę, mniej oglądać telewizję a więcej czytać książki, mniej pracować a więcej czasu spędzę z najbliższymi. Planując noworoczne postanowienia myślisz tylko o tym, czego potrzebujesz juz teraz, nie zastanawiasz się nad tym, ile czasu będzie to wymagało, jakich zasobów, energii, powtórzeń? W realizacji noworocznych postanowień ważne to  jest, dobrze wyznacz noworoczne cele tak aby dało się wprowadzać noworoczne postanowienia. Jeżeli chcesz schudnąć potrzebujesz wiedzieć ile kilogramów, w jakim czasie, tak aby było to bezpieczne dla Ciebie, Twojego organizmu. Kiedy chcesz awansować lub zmienić pracę to na jakie stanowisko, w jakiej firmie, co konkretnie chcesz robić, ile chcesz zarabiać? Jeżeli masz trudności z zespołem i chcesz, żeby było inaczej, najpierw dowiedz się jaki jest problem? Na te i wiele innych pytań potrzebujemy sobie odpowiedzieć zanim postawimy sobie cele . Ważne, aby ustalać postanowienia zgodnie z własnymi predyspozycjami, talentami, możliwościami inaczej Twoje życzenia dotyczące postanowień noworocznych otrzymuje status niezrealizowanych.

Popularne postanowienia noworoczne

Często słyszę, że od nowego roku chcesz rzucić palenie, być aktywnym fizycznie, stosować zdrową dieta, więcej ruchu, kupić nowy samochód, skończyć studia, wejść w nowy związek, wyjechać na lepsze wakacje, więcej zarabiać, awansować i wiele innych. Ważne jest aby dotrzymać postanowień noworocznych a to już z reguły bardzo trudna sprawa. Robimy sobie postanowienia zazwyczaj wówczas kiedy nareszcie dotrze do Nas jakaś ważna informacja np. słabe zdrowie, nadwaga, zbyt mało pieniędzy, słaba atmosfera w pracy, przemęczenie. Większość noworocznych postanowień kręci się wokół określonego stylu życia i samo wprowadzenie dajmy na to „zdrowej” diety będzie niewystarczające, aby zaliczyć je do skutecznego postanowienia noworocznego. Obecnie sporo osób chciałaby zmian szybko, natychmiast, tu i teraz, bez refleksji na temat tego, że kilku czy kilkunasto a nawet kilkudziesięcioletnie zaniedbania w danym obszarze naszego życia prywatnego, zawodowego, czy w biznesie wymagają aby dać sobie czas, na ustalanie celów , ułożyć odpowiedni plan działania, tak, żebyś miał/a szansę zrealizować postanowienia. Jeżeli chcesz osiągnąć najważniejsze cele potrzebujesz dokładnie to przemyśleć, zastanowić się nad tym jak wybrać najważniejsze aby uzyskać status powodzenia postanowień noworocznych.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

W realizacji noworocznych celów pomocne są wszelkie techniki dotyczące rozwoju osobistego, psychologii stosowanej coaching, czy znajomość modelu zmiany, pracy z nawykami. Najczęściej planujesz postanowienia noworoczne na szybko, myślisz mam problem z tym i tym to od Nowego roku będę… i tak mija kolejny rok a Ty nic nie zmieniasz. Noworoczne postanowienia powinny opierać się o racjonalne i przemyślane wyznaczenie konkretnego celu dużego, jednego tak, aby w realizacji postanowienia noworocznego był wyznaczony główny kierunek, a ustalanie celów mniejszych wpisywało się w ten główny. Tak, abyś mógł/a powiedzieć mam obrane cele chcę zmienić mój sposób życia, pracę, zarządzanie zespołem. Nowe postanowienia rób wówczas, kiedy zrealizujesz te poprzednie, zazwyczaj postanowienia dotyczą życia, które chcemy aby toczyło się jak najlepiej i Nowy Rok ma to do siebie, że sprzyja myśleniu o czymś więcej niż: co dziś na śniadanie? Wobec postanowień noworocznych aktywność Twoja powinna skupić się na tym aby zastanowić się jak osiągnąć cel tak aby dotrzymać noworocznych postanowień? Pierwszy tydzień nowego roku to idealna okazja do tego aby możliwość osiągnięcia noworocznego postanowienia była bardziej realna, możesz wziąć kartkę i coś do pisania lub otworzyć notatnik w laptopie czy telefonie i spisać sobie podsumowanie poprzedniego roku , sprawdzić jak wygląda cel postanowienia z 2022 i w świetle nowych noworocznych postanowień wyznacz sobie nowe cele. Noworoczne postanowienia faktycznie mogą zostać zrealizowane wówczas, kiedy włożysz w nie trochę wysiłku, przyjrzysz się sobie, swoim nawykom, starym przyzwyczajeniom. Kiedy dasz sobie szansę na refleksję postanowienia noworoczne zrealizujesz.

Co zrobić zamiast postanowień noworocznych?

Zamiast postanowienia noworoczne wybrać możesz program do realizacji celu w formie grupowej np.

Heros Navigares gra online coachingowa gdzie będziesz mógł/a wybrać najważniejsze postanowienia i nakreślić dobry plan

więcej na Heros Navigares Podróż Bohatera

lub

indywidualnej pracy w procesie własnej zmiany podczas

Business Coaching, coaching for life, gdzie wyznaczamy sobie cel i przy wsparciu coacha

więcej o coachingu

Jesteś w stanie realizować cele, które są dla Ciebie ważne, masz dla nich czas i nie będzie to cel tygodniowy rok 2023 może być tym, w którym trwale zmienisz swoje życie. 

Anita Orzechowska

więcej o mnie Anita Orzechowska

 

 

Mamy dla Ciebie kilka gotowych rozwiąń.

Podróż Bohatera szybka rozwgrywka,

Coaching profesjonalny

sprawdź całośc w Naszym sklepie  

Verified by MonsterInsights