fbpx
+48 52 320 06 88

– Mamo, czemu zostałaś coachem? 🤔

– Z kilku powodów…… Po pierwsze lubię pracować z ludźmi, zwłaszcza w relacji jeden na jednego. Po drugie to jest moja pasja, zadaję pytanie i widzę ten błysk w oku klienta, kiedy coś w nim pęka, zmienia się, doznaje olśnienia i już WIE. Sama doświadczyłam procesu coachingowego i WIEM, że to działa, dzięki coachingowi i swojej pracy oczywiście, zmieniłam swoje życie….
– Mamo, ale Ty zmieniałaś swoje życie i bez coachingu, tyle razy się przeprowadzaliśmy, tyle razy zmieniałaś pracę, i mężów…..Tylko dzieci masz te same ……😊 – Tak, zmiana jest wpisana w moje życie jak oddychanie 🤣, ale inaczej podąża się za zmianą, kiedy wiesz dokąd zmierzasz, wiesz czy masz wystarczające zasoby, aby tam dojść, masz plan, masz pewność, że ma to sens, bo jest zgodne z Twoimi wartościami i przekonaniami…..
– Mamo, ale to Ci powiedział Twój coach?🤔 – Nie córeczko, coach nie mówi klientowi co ma robić…..
– No to nie rozumiem, jak w takim razie coach Ci pomógł i jak Ty, jako coach pomagasz innym? – Hahahaha, tak, można się pogubić. To jest tak, przychodzi klient i ma jakieś marzenie, albo jakiś problem do rozwiązania, albo ma już nawet określony cel…
– Tak, i co dalej? – Po spełnieniu formalności ustalamy, co ten klient chce osiągnąć na koniec procesu? I tu zaczyna się odkrywanie. Jestem jak lustro, czasami krzywe i pokazuję klientowi to czego on nie potrafi dostrzec, zadaję pytania, prowadzę z nim różne ćwiczeni, po to, aby odkrył to, co chce osiągnąć w sposób dla niego najlepszy.
– Mamo, ale to musi być trudne… – Wymaga uważności na drugiego człowieka, aktywnego słuchania, podążania za klientem, wiary w klienta, braku oceny i jeszcze wielu innych rzeczy, po to, aby klient czuł się bezpiecznie, uwierzył w siebie w swoje możliwości i podążał najlepsza dla siebie drogą. Na początku może wydawać się trudne, ale to wszytko da sie nauczyć, trening czyni mistrza.
– Aha, a czumu mówisz, że to Twoja pasja? – Ponieważ bardzo to lubię, każdy proces jest inny, bo każdy człowiek jest inny. Jestem ciekawa, dokąd klient dojdzie, czy tylko do swojego wyznaczonego celu, czy może dużo dalej. Nigdy tego nie wiem i to jest fascynujące….

Coach Anita Orzechowska

Możesz doświadczyć tego na czym polega coaching w różny sposób:

Poroces indywidualny,
Wstępniak dla Coachów,
Szkoła Coacha – PROGRESSIO™